HNL: Uvjerljiva Rijeka, remi u Zaprešiću

Peta Rijeka sada ima 21 bod, dva manje od četvrte Gorice, a tri manje od trećeg Osijeka...

• Sport
  • Objavljeno 06.11.2018
  • Piše: Antonela Verković

Nogometaši Rijeke u susretu su 13. kola Prve HNL kao domaćini svladali posljednji Rudeš sa 5-1 (2-1), dok su u drugom susretu igranom u ponedjeljak Inter i Slaven Belupo u Zaprešiću igrali 0-0.

Rijeka je protiv slabog Rudeša dominirala tijekom čitavog susreta, a povela je iz kaznenog udarca kojega je skrivio Filipović igrajući rukom u svom 16-ercu. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Gorgon. Rudeš je uspio poravnati u 28. minuti kada je Pantalon iskoristio pogrešku domaće obrane.

Iako je vratar gostiju Banić obranio nekoliko teških udaraca domaćih napadača, na poluvrijeme se otišlo s prednosti Rijeke koju je osigurao Heber u 45. minuti. U drugom poluvremenu su bolju igru i zasluženu pobjedu Rijeke golovima potvrdili Čolak (54), Heber (69) i Puljić (83).

Peta Rijeka sada ima 21 bod, dva manje od četvrte Gorice, a tri manje od trećeg Osijeka, dok je Rudeš daleko posljednji sa samo dva boda, sedam manje od pretposljednje Istre 1961.

Inter i Slaven Belupo su odigrali slabu utakmicu bez pogodaka u Zaprešiću, pa su gosti iz Koprivnice sada šesti sa 13 bodova, koliko ima i sedmi Hajduk, dok je Inter osmi s dva boda manje.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 33 boda, Lokomotiva je druga sa 28 bodova.

REZULTATI 13. KOLA,
Subota:
Lokomotiva - Istra 1961 1-0 (Lecjaks 45)
Nedjelja:
Gorica - Hajduk         1-1 (Atiemwen 14 / Jairo 32)
Osijek - Dinamo         0-2 (Gavranović 64, Olmo 90+4)
Ponedjeljak:
Inter - Slaven Belupo	0-0
Rijeka - Rudeš		5-1 (Gorgon 19-11m, Heber 45, 69, Čolak 54, Puljić 83 / Pantalon 28)