Hrvatski atletičari osvojili osam medalja na atletskom prvenstvu u Rumunjskoj

Proteklog vikenda hrvatski su atletičari kući vratili jednu zlatnu, pet srebrnih i dvije brončane medalje

• Sport
  • Objavljeno 21.09.2020
  • Piše: Ivona Amidžić

Proteklog vikenda u rumunjskom gradu Cluj-Napoca održano je seniorsko atletsko prvenstvo Balkana na kojem su hrvatski atletičari osvojili osam medalja – jednu zlatnu, pet srebrnih i dvije brončane.

Jedinu zlatnu medalju osvojio je mladi Marin Čeko u skoku u dalj sa skokom od 7.88 metara.

Aktualni hrvatski prvak na 100 i 200 m, te u skoku u dalj početkom ovog tjedna je slavio na Hanžeku sa skokom od 7.92 metara, a u Rumunjskoj je skočio četiri centimetara kraće. Drugo i treće mjesto osvojili su srpski atletičari Strahinja Jovančević sa 7.79 m, te Lazar Anić sa 7.74 m.

Član kninskog kluba Sveti Ante osvojio je i broncu na 200 metara s rezultatom 21.19. Brži od njega bili su Turčin Jak Harvey s rezultatom 20.77, te Ukrajinac Oleksander Sokolov sa 21.10.

Dino Bošnjak, član AK Velika Gorica iz Rumunjske se vraća s dva srebra – na 1.500 i 3.000 m. Na 1.500 metara je istrčao vrijeme 3:47.82 sa 22 stotinke sekunde iza pobjednika Armenca Jervanda Mrtčjana.

Identičan poredak bio je i na 3.000 metara, a Bošnjaku je zlato pobjeglo za svega devet stotinki. Armenac je slavio s rezultatom 8:12.02, dok je 26-godišnji Bošnjak trčao 8:12.11.

Drugi je bio i Ivan Horvat (Slavonija Žito) u skoku s motkom s preskočenih 5.20 m koliko je preskočio i pobjednik Ukrajinac Ilija Kravčenko.

Član Dinamo Zrinjevca Martin Marković je balkanski doprvak u bacanju diska s hicem od 58,31 m, a pobjeda je pripala Rumunju Alexandru Firfirici sa 64.72 m.

Srebro je osvojila i Martinova klupska kolegica Bojana Bjeljac na 5000 m sa 16:18,56. Atletičarka Dinamo Zrinjevca osvojila je i broncu na 3000 m istrčavši tu dionica za 9:26.93.

(Hina)

Tagovi: atletičari, atletika, balkan, cluj-napoca, medalja, rumunjska, seniorsko atletsko prvenstvo,