Rijeka bolja od Istre s 1-2

Rijeka je u Puli pobijedila Istru 1961 sa 2-1 ostvarivši treću pobjedu uz jedan remi u zadnja četiri kola ...

• Sport
  • Objavljeno 12.11.2018
  • Piše: Marko Leskovar

Rijeka je u Puli pobijedila Istru 1961 sa 2-1 ostvarivši treću pobjedu uz jedan remi u zadnja četiri kola.

Rijeka je povela već u 6. minuti, Heber je sjajno proigrao Čolaka koji je poentirao za vodstvo Rijeke. U 32. minuti gosti su povećali prednost Kvržićevim golom. Kada se činilo da će Rijeka lako privesti utakmicu kraju, Escoval je nespretno izgubio jednu loptu, a Komšić je izbio sam pred Slugu i zabio za 1-2. Uslijedilo je za goste nekoliko nervoznih minuta, ali Rijeka je na kraju sačuvala vodstvo i osvojila važna tri boda u borbi za vrh ljestvice.

Dinamo sada vodi sa 36 bodova, Lokomotiva na drugom mjestu ima osam bodova manje, dok je Osijek treći s devet bodova zaostatka. Rijeka je na minus 12, a Hajduk ima čak 20 bodova manje.

Na začelju je Rudeš koji u 14 kola osvojio tek dva boda.

Istra 1961 - Rijeka    1-2
Lokomotiva - Dinamo    0-1