Site icon Rijeka Online

Šoljić: Vlada u Pulu mora doći s rješenjima

3. Maj

Rijeka, 11.6.2013 - Iz brodogradilišta Uljanik najavljeno je da viška radnika neæe biti u proizvodnom dijelu 3. maja, za dobar dio ostalih služba 3. maja tražimo da ostanu na sadašnjoj lokaciji, a za radnike koji æe prijeæi u druga društva sva prava iz radnog odnosa i neprekinuti radni staž, rekao je danas predsjednik Radnièkog vijeæa 3. Maja Juraj Šoljiæ. Arhivska fotografija od 11.2.2013. godine prikazuje rijeèko brodogradilište 3. maj. foto FaH/ Miljenko KLEPAC/ ua

Hrvatska Vlada mora u četvrtak, na sjednicu u Pulu, doći s rješenjima, među ostalim i za isplatu plaća za kolovoz, izjavio je u ponedjeljak predsjednik Sindikalnog odbora za opstojnost 3. maja i glavni povjerenik Sindikata metalaca Hrvatske (SMH) u 3. maju Juraj Šoljić a prenosi NacionalniPortal.hr

Sjednica Sindikalnog odbora, koji okuplja sve sindikate u 3. maju, održana je u ponedjeljak ujutro, a u utorak ili u srijedu, uoči Vladine sjednice o brodogradnji, još jednom će se sastati i Krizni stožer za 3. maj, rekao je Šoljić.

Podružnica SMH u 3. maju zatražit će i potporu kolega iz regije i drugih županija.

Govoreći o planu restrukturiranja Uljanika, Šoljić je ocijenio kako su konzultanti dobro plaćeni, a da su uprava Uljanik grupe i lokalna samouprava “očito prodavali maglu” kako taj plan osigurava opstojnost i riječkog 3. maja i pulskog Uljanika.

Stječe se dojam kao da su znali da taj program neće proći, izjavio je.

Sindikalni odbor za opstojnost 3. maja, kao i Krizni stožer za 3. maj traže isplatu plaća za kolovoz, vraćanje pozajmice od 523 milijuna kuna, koju je 3. maj dao Uljaniku, s što bi omogućilo nabavku materijala i nastavak proizvodnje u riječkom brodogradilištu. Traže smjenu i imenovanje krizne uprave te izdvajanje 3. maja iz Uljanik grupe.

Povjerenica Europske komisije (EK) za tržišno natjecanje Margrethe Vestager izjavila je u petak u Zagrebu kako ne može odrediti krajnji rok kada je u pitanju odluka o planu restrukturiranja za Uljanik, koji je Vlada predala komisiji. Što se tiče Uljanik grupe, poručila je da Europska komisija želi vidjeti plan restrukturiranja koji će omogućiti generiranje dobiti i održivost kompanije u budućnosti, vodeći računa o fiskalnoj izloženosti države.

Foto: Miljenko Klepac (Hina)

Exit mobile version